Miliard Dolarów Na Zdjęciu

 

Na jednym z nagrań video, mówiłem o zdjęciu miliarda dolarów.

To właśnie to zdjęcie:

I jeszcze jedno, żeby wyobraźnia pracowała:

To taka motywacja, gdybyś miał w planie zarobić tyle. Jak widzisz to po prostu 12 palet papieru 🙂

FaceBook

{ 3 comments… add one }

 • Artur 08/03/2015, 11:38

  Jacek,

  Jestem pełen podziwu do tego, co robisz, zacząłem stosować wiele z Twoich rad i widzę naprawde pozytywne efekty, powiem tyle, że jest duża przepaść między tym co przekazujesz a pseudocouchami, którym nie do końca to wychodzi. Dla mnie jesteś the Best. 

  Jednak choćbym bardzo się starał nie mogę pojąć jednej rzeczy, wielokrotnie powtarzasz, że pieniędzy jest na świecie nieograniczona ilość i że każdy może być bogaty. 

  Może z mojego punktu widzenia jest to nie zrozumiałe ale, wydaje mi się, że aby jeden człowiek mógł zgromadzić tyle 1000 000 000$ to musi wiele osób na niego pracować i jeszcze więcej kupować jego produkt lub korzystać z jego usługi, więc w/g mnie nie każdy, a jedynie niewielki odsetek może być bogaty, gdyż nie znajdzie się kilkunastu/kilkudziesięciu innych osób pracujących dla każdego kto zapragnie i nawet bedzie silnie zdeterminowany do tego by być bogatym, jak również nie znajdzie się tysięcy/setek tysięcy nabywców usługi/produktu dla każdego.

   

  Mogłoby tak być tylko w dobie nieograniczonego konsumpcjonizmu, gdy każdy kupowałby i korzystał z nieograniczonej liczby usług/produktów, ale to byłby zwariowany świat 🙂

   

  Kolejna sprawa to wynagrodzenie, coraz wyraźniejsze są dysproporcje w wysokości wynagrodzeń, jeśli w firmie prezes przyznaje sobie 80% zysków zaś na 10 osobowy team przeznacza resztę, czyli 20% to po kilkunastu latach rzeczywiście Prezes może osiągnąć wysoki poziom materialny, ale nie oszukujmy się zwykle dzieje się to kosztem jego pracowników, którzy za ciężką pracę nie są uczciwie wynagradzani.

  Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł odnieść się do powyższego, bardzo chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat.

   

  Pozdrawiam,

  Artur

   

   

  Reply
  • admin 27/03/2015, 16:45

   Artur ograniczasz się niepotrzebnie takim myśleniem. Polska jest biednym krajem i nie przekładaj zarobków Polaków, na to co dzieje się w USA, czy w Europie Zachodniej.
   Zrób produkt/usługę, która wpływa na miliardy, będziesz zarabiał miliardy. Jeśli wpłyniesz tylko na miliony, będziesz miał miliony.

   Sam Walton, był w swoich czasach najbogatszy na świecie, miał majątek wart ponad 160 miliardów dolarów. To więcej niż Bill Gates, Waren Buffet i Mark Zuckenberg razem wzięci.
   Czy Walton miał jakiś kosmiczny biznes? Nie. Miał po prostu sklepy z tym, co ludzie potrzebują na co dzień.

   Artur, powtórzę; przestań się ograniczać. Jak będziesz myślał, że to nie dla Ciebie, że tego nie da się zrobić, to w życiu tego nie osiągniesz.

   Reply
 • Cashandra 22/06/2015, 13:01

  Świetne zdjęcie, na pewno daje dużo do myślenia. Jednak patrząc na nie nie odczuwam kompletnie jakiegoś "błogiego stanu" tylko widzę tutaj tonę papieru. Sam pieniądz w sobie jest bezwartościowy, ale to co możemy kupić za niego już daje kompletnie inny efekt psychiczny.  Dla rządnych podobnych zdjęć polecam wpisać sobie w Google grafika: "dollars cartel".   Jedno z najsławniejszych zdjęć ile posiadają pieniędzy baroni narkotykowi np. w Meksyku.

  Reply

Leave a Comment