Postaraj Się Bardziej

 


Obejrzałem właśnie film Whiplash, który może mnie nie zainspirował, ale przypomniał o jednym.
Nie musisz oglądać, choć jak lubisz jazz to obejrzyj.

W skrócie; bohater filmu chce być najlepszym muzykiem jazzowym. Gra na perkusji. Jego nauczyciel stosuje dość oryginalne metody, na wyciskanie siódmych potów, krwi i bardzo mocnych emocji u swoich uczniów.

Z jednej strony ten nauczyciel doprowadza ich do rozpaczy, a jednocześnie do szewskiej pasji. Z drugiej wyzwala u nich ukryte pokłady. Całość motywacyjną filmu można skrócić do:

Postaraj Się Bardziej.

Przy czym te słowa są dość delikatnie przeze mnie powiedziane. Chodzi o przeskakiwanie siebie, przełamywanie bariery tego co mi się wydaje że mogę zrobić.

Bo mogę o wiele więcej.

Możesz sobie pewnie przypomnieć kilka sytuacji z historii świata, kiedy to mówiono, że tego się nie da zrobić. Jednak jak widzisz ludzie byli na księżycu, potrafią w jeden dzień przemierzyć świat dookoła.

Potrafią rozświetlać ciemności, mieć energię z atomu, przeszczepić twarz i można by tak pisać kilometrami. Na początku roku robiłem szkolenie Projekt Sukces, na którym Alex wytłumaczył od a do z jak robi się niemożliwe.

Mając instrukcję jak zrobić niemożliwe, to nagle staje się tak proste. Czy to jest niemożliwe, czy tylko tak ci się wydaje? Czy to niemożliwe, żebyś teraz wyszedł z domu i przebiegł 10 km?

Sam nie wiesz do czego jesteś zdolny. Czy to niemożliwe, żebyś był najlepszy w Polsce, ba na świecie, w tym co robisz? To jaką sobie dajesz odpowiedź teraz, to wcale nie określa tego, co naprawdę jesteś w stanie zrobić.

Tak jak ludzie, którzy podczas wypadku potrafili podnosić gołymi rękami samochody, aby uwolnić z niego dziecko. Co możesz jeszcze zrobić, na co jeszcze cię stać… zadawaj sobie takie pytania i nie ograniczaj się tym co twój umysł ci odpowiada.

Bo to często są odpowiedzi twoich rodziców, bliskich, którzy mówią ci; tego nie da się zrobić, to nie dla ciebie. Otóż to jest dla ciebie. Skoro o tym pomyślałeś, to jest w twoim zasięgu.

Tylko trzeba się ruszyć i to mocno i o to postarać!

FaceBook

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment